Perinnetapahtumia: Itsenäisyyspäivä ja joulunaatto

Itsenäisyyspäivä

Itsenäisyyspäivää juhlistetaan 6.12. Tapiolan Kulttuuriaukiolla sekä Espoon Tuomiokirkon Sankarimuistimerkillä. Päivä alkaa perinteisellä lipunnostolla Kulttuuriaukiolla klo 9. Vapaaehtoisia tarvitaan lipunnostajiksi. Espoon Sotaveteraanikuoro esittää samalla Lippulaulun. Tilaisuuden kesto on n. 15. min. Myöhemmin järjestetään seppeleenlasku ja kunnianosoitus Espoon Tuomiokirkon Sankarimuistomerkillä n. klo 11:15, minkä jälkeen on kahvitilaisuus Seurakuntasalissa. Tervetuloa mukaan juhlistamaan Suomen 97-vuotispäivää!

Joulunaatto

Jouluaattona 24.12. yhdistyksemme järjestää yhdessä Espoon Reserviläisten kanssa perinteisen kunniavartion Espoon Tuomiokirkon sankarimuistomerkillä klo 13-15. Puolen tunnin vartiovuorot. Varustus tulee yhdistyksen puolesta. Aloita joulunvietto nauttien rauhallisesta ja isänmaallisesta tunnelmasta. Aiempi kokemus ei ole välttämätöntä.

Ilmoittautumiset ja lisätiedot molemmista tapahtumista "marko.puumalainen at tapiolanreserviupseerit.fi" tai puhelimitse 040 172 1716.